Kõned välismaal

Teenuste hinnastamine välisriikides toimib tsoonipõhiselt: kõik Euroopa Liidu liikmesriigid moodustavad ühe tsooni ning kõik ülejäänud maailma riigid teise tsooni.

TEENUSED EUROOPA LIIDU JA EEA RIIKIDES

Alates 15.06.2017 jõustus Euroopa Liidus uus rändlusteenuse regulatsioon. Selle tulemusena saavad Smart kõnekaardi kliendid võimaluse kõne-, sms- ja internetiteenuseid kasutada kõigis 31 Euroopa Majanduspiirkonna riigis (edaspidi EL) oma baastariifi põhiselt. Teenuse kasutus on EL's endiselt ühikupõhise hinnastamisega. Täpselt nii nagu ka seni. Ainsaks erinevuseks võrreldes varasemaga on see, et Euroopa Liidu ühikuhinnad on Sinule nüüd märksa soodsamad.

Reisides Euroopa Liidus on väljuvate kõnede hinnaks Eestisse või teistesse Euroopa Liidu riikidesse Sinu baastariifi hind, helistamine väljapoole Euroopa Liitu maksab 1,6 €/min. Euroopa Liidus kõnedele vastamine on tasuta. SMSi hind on Sinu baastariifi hind. Interneti kasutamise hind on 0,04 €/MB.

Hinnad sisaldavad käibemaksu.

NB! Smart kõnekaardi kõne- ja internetipakettide puhul on paketisisesed mobiilsideteenused mõeldud kasutamiseks ainult Eestis ning paketi ühikud ei kehti välismaal kasutamisel.

TEENUSED TEISTES VÄLISRIIKIDES (VÄLJASPOOL EUROOPA LIITU JA EEA RIIKIDE TSOONI)

Väljaspool Euroopa Liitu helistamine kõikidesse maailma riikidesse (sh. Euroopa Liitu) maksab 1,6 €/min ning kõnele vastamine 0,96 €/min. SMS-i hind 0,32 €. Interneti hind on 12,72 €/MB. Venemaa Tele2 võrgus on internet hind 0,54 €/MB.

KUIDAS KONTROLLIDA TEENUSTE KÄTTESAADAVUST SIHTRIIGIS?

Vali vasakpoolsest rippmenüüst riik, kuhu plaanid reisida. Kui valitud riigis saad oma kõnekaarti kasutada, kuvatakse operaatorite nimed ning avatud teenuste loetelu. Kõnedele vastata saad kõikide operaatorite võrkudes, kuid väljahelistamist, SMSide ja andmeside kasutamise võimalust soovitame eraldi kontrollida ning valida reisil olles sobivaim operaator.

Valides parempoolsest rippmenüüst riigi, näed palju maksad ise välisriigis olles ja antud riiki helistades. 

NB! Euroopa Liidu riikide hinnad on näide Smart baashinna alusel. Sinu tegelik hind sõltub Sinu kõnekaardi hinnaplaanist.

Riik, kuhu ise reisid

Riik, kuhu soovid reisil olles helistada

 

 

KUIDAS HELISTADA?

Helistamiseks Euroopa Liidu ja EEA riikides vali number koos rahvusvahelise suunakoodiga, väljaspool Euroopa Liidu vali: *100* + ja number koos rahvusvahelise suunakoodiga ning #.

Näiteks: Helistades Venemaal Eesti numbrile 55 789 000 vali: *100*+37255789000# ja helista.

Pärast valimist ilmub telefoni ekraanile tekst "Palun oodake, Teie kõne ühendatakse" ning kõne katkeb korraks. Mõne hetke pärast heliseb telefon - vasta sellele nagu tavalisele kõnele.

Vastates kuuled kutsuvat tooni, mis tähendab, et tuleb oodata kuni kõnele vastatakse.

Välismaal ei ole võimalik helistada kohalikele kõneteenuse lühinumbritele ning teenusnumbritele.

KÕNELE VASTAMINE VÄLISMAAL

Kõnele vastamine välisriigis viibides toimub nii nagu Eestiski. Sealjuures tasub Sulle helistaja vastavalt oma teenuspaketi kõneminuti hinnale, Sina vastavalt välisriigis vastuvõetava kõneminuti hinnale.

KASULIK TEADA!

Kui ostsid uue stardipaketi vahetult enne reisi, siis aktiveeri see kindlasti enne reisile minekut, sest välismaal seda teha ei saa. Kõnekaardi aktiveerimiseks tee vähemalt ükskõne Eestis.

Enne reisi veendu, et Su kõnekaardil oleks piisavalt kõne aega ning vajadusel lae juurde. Smart kõneajakaarte välismaalt osta ja laadida ei saa.

Kõneaja jääki saad välismaal viibides kontrollida valides telefoni klahvidel: *245# ja vajutades helistamise klahvile. Kõneaja jääk koos kehtivusajaga kuvatakse telefoni ekraanile.

Kui välismaal olles kõneaeg lõpeb, siis saab seda mugavalt juurde lisada pangakontolt, näiteks alustades makset siit.

Interneti paketid välismaal

Välismaal soovitame kasutada soodsaid interneti pakette, mille saad aktiveerida mugavalt SMS-iga. Loe andmesidepakettide kohta lähemalt siin.

TÄPSEMAD TINGIMUSED

Välismaal maksustatakse nii väljuvaid kui ka vastuvõetavaid kõnesid 60-sekundilise sammuga. Kõnedele ei rakendata kõnealustustasu.

MMSi saatmine maksab tavahinna + andmemahu hinna välisoperaatori võrgus vastavalt kasutatud andmemahule. Andmemahu hinnastamise samm Euroopa Liidus ja EEA riikides on 1 kB. Väljaspool - 100 kB.

Satelliitvõrgutsoonis helistamine kõikidesse maailma riikidesse (sh. Euroopa Liitu) ning kõnede vastuvõtmine maksab 6,39 €/min.

Eesti piiriäärsed elanikud

Eesti piiriäärsete alade elanikel palume tähele panna, et mobiiltelefon asuks Tele2 Eesti võrgus. Juhul, kui mobiiltelefon satub Eestis asudes välisriigi võrku, tasustatakse teenuste kasutus vastavalt roaming-partneri hinnakirjale. Selle vältimiseks soovitame telefonil võtta maha automaatne võrgu valik ning seadistada telefon käsitsi Tele2 võrku. Täpsemad juhised leiab telefoni kasutusjuhendist.