M-parkimine

M-parkimine on mugav ning aitab kokku hoida aega, sest ära jääb parkimispiletite ostimine. Mobiiliga saad parkimise eest tasuda Tallinna, Tartu, Pärnu, Viljandi ja Kuressaare tasulistel parkimisaladel. Ühelt mobiilinumbrilt saab korraga parkida ühte sõidukit. M-parkimist saavad kasutada nii lepingulised kui kõnekaardi kliendid.

Parkimise alustamine

Kõnekaardiga parkides lae enne parkimise alustamist raha parkimiskontole:

 • Helistades teenusnumbrile 1902 laed parkimiskontole 1 €.
 • Helistades teenusnumbrile 1912 laed parkimiskontole 5 €.

Automaatvastaja teavitab laadimise toimimisest. Seejärel saad mobiiliga parkida kahel moel:

 • SMS-iga
 • Mobiilsete rakendustega

Parkimise alustamine SMSiga

SMSi kirjuta sõiduki registreerimisnumber ja parkimistsooni nimi ning saada see lühinumbrile 1902 (pole vahet, kas kasutad suuri või väikeseid tähti, autonumber kirjuta ilma tühikuteta).

Näiteks: kui soovid oma auto registreerimisnumbriga 910GSM parkida Tallinna kesklinna tsooni, siis saada sõnum numbrile 1902 kujul: 910GSM KESKLINN

Parkimise alustamine Rakendusega

Rakenduse saad enda nutitelefoni laadida rakenduste poest. Seadista rakendus ning enne parkimise alustamist veendu, et asud tsoonis, mida aplikatsioon sulle pakub.

Parkimiskellaga esimesed minutid tasuta

15 minutite tasuta parkimine kehtib avalikes parklates Tallinnas ja Tartus. Pärnus ja Viljandis saad tasuta parkida esimesed 30 minutit. Kui soovid kasutada seda tasuta parkimisaega, pead kontrolörile parkimiskellaga või vastava kirjaliku teatega armatuurlaual teada andma parkimise algusaja. Kui lisad parkimistsooni koodile numbrikombinatsiooni vastavalt linnale kas 15 või 30, näiteks KESKLINN15, siis algab parkimine kohe, kuid raha hakatakse maha arvestama alles 15 (30) minuti möödudes (parkimistsooni nime ja tasuta aja numbri kirjuta ilma tühikuteta). 

Näiteks 910GSM KESKLINN15.

NB! Enne auto juurest lahkumist veendu, et parkimise alustamine õnnestus. Juhul, kui mingil põhjusel ei ole mobiilselt võimalik parkimist alustada, ei vabasta see parkimise eest tasumisest. Sellisel juhul palume kasutada parkimispileteid.

Parkimise lõpetamine

 • Parkimise lõpetamiseks helista lühinumbrile 1903, millele saad vastuseks SMS-i parkimise lõpetamise kohta
 • Parkimist on võimalik lõpetada ka parkimise rakenduses, vajutades nupule “lõpeta”

Kui kulutasid parkimisele vähem raha kui laadisid parkimiskontole, saad ülejäänud summat kasutada parkimiseks järgmimisel korral, saates tekstisõnumi parkimise alustamise tellimusega. Parkimiskontole laetud raha ei ole võimalik kanda tagasi kõnekaardile ega vahetada parkimiskontolt rahaks.

NB! Juhime tähelepanu, et kui parkimise tsooni tasuline periood lõppeb (nt Tallinna kesklinnas E-R kell 19:00), siis peatub ka parkimistasu arvestus. Kui Sa ei soovi, et parkimise tsooni taas tasuluseks muutudes (nt hommikul) tasu arvestus jätkuks, lõpeta parkimine eelnevalt kõnega. Vastasel juhul jätkub m-parkimine automaatselt.

M-parkimiseks vajalikud lühinumbrid

 • 1902 – SMS parkimise alustamiseks ja pikendamiseks 
 • 1902 – helistamine 1€ laadimiseks parkimiskontole (ainult kõnekaardi kliendile)
 • 1912 – helistamine 5€ laadimiseks parkimiskontole (ainult kõnekaardi kliendile)
 • 1901 – helistamine parkimise alustamiseks ja pikendamiseks eelmise parkimise andmete alusel
 • 1903 – helistamine parkimise lõpetamiseks
 • 1902 – M-Parkimise saldo (sms)
 • 1905 – M-Parkimise saldo (kõne)

Teenuse tasustamine

 • M-parkimise alustamine Tele2 rakenduses maksab 0.32 €
 • M-parkimise alustamine kõne või SMS-iga maksab 0.32 €
 • M-parkimise pikendamine ja lõpetamine on tasuta
 • Parkimisekontole raha laadimine numbrilt 1902 - 1 €. Parkimiskonto saldopäring on tasuta
 • Parkimisekontole raha laadimine numbrilt 1912  - 5 €
 • M-parkimise kasutamise hinna kehtestab kohalik omavalitsus või parklaoperaator

Parkimise pikendamine

Umbes 10 minutit enne parkimise kehtivusaja lõppemist saadetakse Sinu mobiiltelefonile SMS limiidi lõppemise kohta.

Kui parkimist ei pikendata, lõpeb parkimine automaatselt parkimise kehtivusaja lõppemisel.

Parkimist saad pikendada, helistades lühinumbrile 1901 või saates SMS-i (auto numbri ja tsooniga) numbrile 1902. Parkimisperioodi saad pikendada ka mitmekordselt, tehes mitu kõne või saates mitu SMS-i. Sellisel juhul parkimise kehtivuse perioodid summeeruvad. Parkimise pikendamise kõned ja SMS-id on tasuta.

Mis saab siis kui parkimiskontole laetud summa saab otsa?

Kui parkimiskontole laetud summa saab otsa ajal kui sinu auto on pargitud, saad 10 minutit enne parkimiskontole laetud summa lõppemist informeeriva tekstisõnumi. Kui soovid jätkata parkimist, siis lae parkimiskontole raha juurde. Seda saad teha helistades numbrile 1902 (1 €) või 1912 (5 €). Uut tekstisõnumit parkimise alustamise kohta enam saatma ei pea. Kui sa raha juurde ei lae, katkeb raha lõppedes automaatselt ka parkimistasu arvestus.

Kuidas uurida parkimiskonto jääki

Kui soovid teada, kui palju on su parkimiskontol raha pärast viimast parkimist, helista numbrile 1905 või saada sõnum sisuga SALDO numbrile 1905. Kontojääk on alati märgitud ka tekstisõnumites, mis saabuvad sulle parkimist alustades ja lõpetades.